

22 april 2025
Themabijeenkomst ‘Vakkundig verwijderen van voegovergangen en opleggingen’
Het zorgvuldig verwijderen van voegovergangen en opleggingen vraagt om vakmanschap en precisie. Eén verkeerde aanpak kan (onzichtbare) schade, onnodige risico’s en hoge herstelkosten veroorzaken. Hoe kun je dit voorkomen? Op dinsdag 10 juni in Amersfoort delen experts hun praktijkervaringen, innovatieve oplossingen en lessen uit de praktijk. Of je nu betrokken bent bij ontwerp, uitvoering of beheer: deze bijeenkomst biedt concrete inzichten waarmee je direct aan de slag kunt.
Wat kun je verwachten?
Eén van de sprekers deze dag is Dirk Andeweg van Brabotech. Hij deelt praktijkervaringen uit vier concrete projecten en laat zien hoe je risico’s beheerst en schade kunt voorkomen. Onderwerpen die tijdens de presentatie aan bod komen:
- Belangrijkste aandachtspunten bij het slopen van voegovergangen: denk aan het voorkomen van schade aan aanwezige wapening en scheuren in constructies.
- Innovatieve oplossingen: vier verschillende methoden om voegconstructies zorgvuldig te verwijderen.
- Samenwerken voor een beter resultaat: hoe overleg met opdrachtgevers en een flexibele aanpak kan leiden tot succesvolle projecten.
- Lessen uit de praktijk: wat kun je leren van praktijkvoorbeelden om fouten te voorkomen en het vakgebied verder te professionaliseren?
Na de presentatie van Brabotech neemt Rick Miltenburg van Strukton je mee in zijn ervaringen met het verwijderen van opleggingen bij projecten als de Wittebrug en Madurodam in Den Haag. Tijdens zijn bijdrage licht hij toe hoe Strukton is omgegaan met de uitdagingen die bij renovatieprojecten komen kijken, en welke rol samenwerking en vakmanschap daarin spelen. Rick laat zien hoe je met een doordachte aanpak verrassingen het hoofd biedt en waarom het belangrijk is om de complexiteit van zulke werkzaamheden niet te onderschatten. Zijn inzichten bieden praktische handvatten voor iedereen die betrokken is bij het beheer, ontwerp of de uitvoering van dit soort projecten.
Programma
De middag biedt niet alleen interessante presentaties, maar ook ruimte om ervaringen uit te wisselen met collega’s uit het vakgebied.
13:00 – Inloop
14:00 – Slopen voegovergangen – Brabotech
14:45 – Pauze
15:45 – Slopen oplegpoeren complex Wittebrug en Madurodam – Strukton
16:30 – Netwerkmoment
Meld je aan!
Wil je leren van de ervaringen van experts en direct toepasbare inzichten opdoen? Meld je dan nu aan voor deze gratis themabijeenkomst.
Meer informatie